Väravad

Paigaldame ja müüme jalgväravaid, tiibväravaid ja liugväravaid. Väravad on võimalik katta puitlaudisega (väravad puitlaudisega), võrguga (väravad võrktäitega), metalliga, plekiga vms materjaliga . Väravate puhul kasutame erinevaid metalliprofiile vastavalt värava mõõtmetele ja kaalule. Kõikidel väravatel on reguleeritavad hinged ja lukustamis võimalus. Väravate metallosa kaetakse vastavalt tellija soovile kuumtsingiga,  pulbervärviga.

Sobiliku värava valimiseks tutvu ka erinevate tootegruppidega.

Väravad jagunevad kolme gruppi:

Jalgväravad

Standard jalgvärav sobib kõikidele aedale. Olenevalt aia tüübist on võimalik väravad katta ehitatava aia materjaliga. Väravapostid on reeglina mõõtmetega 80mm*80mm ja väravaraam 60mm*40mm.
Jalgväraval on kaks reguleeritavat hinge, millega on võimalik väravat hiljem korrigeerida. Värav on varustatud lukukomplekti ja vasturauaga.
Väravad on kuumtsingitud või  kuumtsingitud+värvitud.

Vaata näidiseid ja täpsemat kirjeldust  jalgväravatest

Tiibväravad

Tiibvärv  koosneb kahest eraldi avanevast tiivast. Tiibvärav on võrreldes liugväravaga ehituselt lihtsam ja seega soodsam variant autoväravaks. Tiibvärava miinuseks loetakse värava avamiseks vajaminevat suurt ala ja pöördenurka ning talviti ka lume kogunemist värava ette. Standard tiibvärav koosneb sobib kõikidele aedale. Paigaldame ja müüme tiibväravaid nii puit- kui võrktäitega.
Kõikidel tiibväravatel on reguleeritavad hinged. Sulgemiseks on võimalik lisada maariiv, tabalukuaasad või lukustuskomplekt (link ja lukk). Tiibväravatel kasutame peamiselt raame, mis on keevitatud nelikanttorust 40×60 mm ning millel on postid ruuttorust 80x80mm või 100x100mm.
Väravad on kuumtsingitud või  kuumtsingitud+värvitud.
Soovi korral saab lisada väravale automaatika valmiduse.

Vaata näidiseid ja täpsemat kirjeldust tiibväravatest

Liugväravad

Liugvärav on võrreldes teiste väravatega ehituselt keerukam ning seega ka kallim. Liugvärav koosneb peamiselt juhtsiinist ning rullikutest, mille külge keevitatakse raam. Et rullikud liiguvad siini sees, olles vihma ja lume eest kaitstud, avaneb liugvärv ka talvel hästi. Liugvärav sobib hästi kohtadesse, kus värava ees on vähe ruumi, sest liugvärava avaneb piirdeaiaga paralleelselt. Värava avanemiseks on vaja vaba ruumi avanemise suunal 1,5 korda ava laius. Liugväravad on kuumtsingitud või  kuumtsingitud+värvitud.
Värava paigaldamiseks on vaja vundamenti, millele liugvärav paigaldatakse.
Liugväravaid pakume puit- kui  võrktäitega .

Vaata näidiseid ja täpsemat kirjeldust liugväravatest ehk (lükandväravad)